NV:llä kolme kiinteistöjärjestelyä kesän aikana

Kuluvan kesän aikana NV Property Fund I Ky on ollut osallisena kolmessa kiinteistöjärjestelyssä.
Kesäkuun alussa rahasto myi 12 150 m² laajuisen, Lumenelle vuokratun pääkonttori- ja tuotantokiinteistön Espoon Kauklahdessa OP-Vuokratuotto -erikoissijoitusrahastolle.

Myöhemmin kesäkuussa myytiin niinikään täyteen vuokrattu kiinteistö Kotkan Suursaarenkatu 3:ssa. Kohteen suurin vuokralainen on Tokmanni.

Helsingin Ilmalassa puolestaan toteutettiin Helsingin kaupungin kanssa asemakaavan edellyttämät maanvaihdot ja määräalakauppa, jotka mahdollistavat nk. Pöllölaakson alueen kehittämisen asuinkäyttöön. Rakennusoikeudessa mitattuna alueen lajuus on n. 43 000 k-m². Erinomaiset julkisen liikenteen yhteydet, Keskuspuiston virkistysmahdollisuudet sekä lyhyt matka keskustaan luovat poikkeuksellisen hyvät mahdollisuudet asuntokehitykselle.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Print